Шановні друзі і однодумці, освітяни і науковці, небайдужі одесити!  

У результаті ракетного обстрілу російською федерацією 23 липня 2023 року були нанесені значні пошкодження історичному центру міста Одеси. Серед зруйнованих та понівечених споруд і наш Будинок вчених, який був заснований у 1923 році першим в Україні і восени планував відзначати своє 100 річчя, проте отримав до ювілєю такий нищівний «подарунок»… 

Нам зараз дуже важко, бо пам'ятка історії, архітектури та містобудування національного значення _ єдина на півдні України міська дворянська садиба ХІХ ст., яка попри усі історичні події минулого, зберігла не тількі свій зовнішній архітектурний вигляд, незмінні планувальні рішення та автентичнні старовинні інтер'єри і з якою багато десятиріч пов'язана діяльність Одеського Будинку вчених _ зазнала значного руйнування _ такого, що не було навіть під час Другої світової війни. У будівлі потрощені вікна та двері, в деяких залах значно пошкоджені стіни, обрушилися стелі, є руйнування півничного фасаду. Майже повністю знищені вибуховою хвилєю Літній сад з фонтаном та підпірна стіна з боку Військового узвозу.

Але трагічні подіїї останніх днів, коли потрібно було якнайшвидше усунути наслідки ракетної атаки, показали, що Будинок вчених _ це дійсно особливе місце, яке люблять і шанують багато мешканців Одеси. В перші години після влучання ракети нам на допомогу прийшли сотні небайдужих людей, часто цілими родинами, та без зайвих слів стали рядом пліч-о-пліч. І гуртом ми таки зробили неможливе: за 3 доби повністю очистили від битого скла, будівельного смиття, обгорілих гілок всю теріторію! Велике спасибі волонтерам за надання будівельних матеріалів першої необхідності, за іжу та воду.

Ми дуже вдячні усім, хто долучився до цієї місії порятунку культурної спадщини _ тим, хто допомогав, співчував і підтримував! Впевнені, що усім разом нам вдасться знову зробити Будинок вчених місцем культури, освіти і науки, місцем, привабливим для одеситів і гостей міста, як це було завжди 

 Ми обов'язково усе відбудуємо, відремонтуємо, відреставруємо! І ПЕРЕМОЖЕМО!!!

   Реквізити для перерахування благодійної допомоги Одеському будинку вчених:

 Отримувач - Одеська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України.

Розрахунковий рахунок: UA 973288450000026004300211419                                                                     в ПАТ «Державний ощадний банк України»,

МФО 328845,  код ЄДРПОУ 02659602.

Призначення платежу: фінансова допомога на покриття збитків, нанесених Будинку вчених у результаті ракетних обстрілів російською федерацією

23 липня 2023 року

Будемо вдячні за кожну перераховану гривню!

 

 

      Вже сама назва "Будинок вчених"говорить про те, що він поставлений на службу науковій громадськості, а значить, наповнений атмосферою інтелекту і духовності.

       Створення такої культурної науково-просвітницької установи мало визначальне значення у розвитку громадського наукового просвітницького руху Одещини. Захоплені науковими, творчими ідеями, здатні ділитися своїми знаннями і надихати інших, науковці Одеси йдуть сюди для живого професійного спілкування з однодумцями і опонентами, авторитетними фахівцями і молодими вченими. У цьому й полягає суть наукового подвижництва, яке протягом багатьох десятиліть традиційно доводить свою життєздатність і значимість.

    Можливо, це і буде поясненням того факту, що з усіх культурних науково-просвітницьких центрів України найбільша кількість наукових товариств, секцій, асоціацій, що проводять постійну, системну роботу, представлено сьогодні саме в Одеському будинку вчених.

     Колектив співробітників Будинку вчених забезпечує і координує науково-просвітницьку роботу наукових товариств, організує дозвілля для людей, що не зупиняються в своєму творчому розвитку і вдосконалюють свої літературні, поетичні, мистецькі здібності. Ми прагнемо представити традиційні форми роботи сучасно і актуально. Цікаві творчі та просвітницькі проекти допомагають учасникам проявити себе за професією і за покликом душі.

 

                       З повагою,

                              директор Будинку вчених
                              Світлана Жекова